Sport

Bogate doświadczenie zdobyte na torach wyścigowych całego świata, poparte tytułami mistrzowskimi zdobytymi zarówno na dwóch, jak i czterech kołach, czyni z nas ekspertów w dziedzinie tuningu mechanicznego. Wydobywamy z silnika ukryty zapas mocy poprzez precyzyjne spasowanie silnika, wyważenie go, wymianę niektórych części i odpowiednie przygotowanie głowicy.

Wyczynowy tuning samochodów Porsche

Specjalizujemy się w przygotowaniu silników i skrzyń biegów do samochodów marki Porsche, zawodników startujących w profesjonalnych seriach wyścigowych. Zakres modyfikacji obejmuje m.in. podniesienie pojemności silnika wersji GT3 Cup z 3,6 do 3,8 litra (istnieje możliwość zmiany pojemności w zakresie od 3,5 do 4,3 litra) oraz podniesienie mocy maksymalnej do ponad 500 koni mechanicznych w silniku wolnossącym.

Potwierdzeniem efektów naszej pracy jest choćby 550-cio konna jednostka o pojemności 4.0 litra, służąca w wyścigowym Porsche GT3-R Miro Konopki.

Korzystamy ze sprawdzonych, oryginalnych części i podzespołów zamiennych Porsche i PANKL, a także z tytanowych systemów wydechowych znanej firmy Akrapovic.

teomotors-porsche

Sukcesy za kierownicą Porsche

Teodor Myszkowski (właściciel Teo Motors) i Porsche to doskonały duet. Przygotowane silniki i skrzynie biegów pozwoliły Teodorowi odnieść wiele sukcesów – w 2008 roku zdobył Mistrzostwo Polski, w 2010 roku wygrał pierwszy puchar Porsche organizowany w Polsce, a w roku 2011 wraz z Miro Konopką zdobył aż 4 tytuły – Mistrza Polski, Słowacji, Czech i Europy Centralnej. Na podsumowanie 15-letniej, zawodowej kariery Myszkowski zdobył tytuł Mistrza Europy GT4 i II v-ce Mistrza Polski. Obecnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem szkoląc kierowców i przygotowując samochody do wyścigowych serii.

Doświadczenie w tuningu japońskich silników Yamaha

Jako pierwsi w Polsce przygotowaliśmy motocykl przekraczający magiczną barierę 200 koni (przy 1000 cm3 pojemności) mechanicznych – Yamahę YZF-R1 z roku 2005, w której moc maksymalną podniesiono
aż o 40 koni mechanicznych. Było to znaczące wydarzenie, które ugruntowało naszą pozycję w branży
tuningu i przygotowywaniu motocykli do sportu wyścigowego.

W sezonie 2010 przygotowaliśmy silniki Yamahy R6 dla Mateusza Korobacza na których zdobył tytuł
II i I wice Mistrza Polski w klasie superstock 600.

Korzystając z przygotowanych własnoręcznie silników, Teodor Myszkowski sięgnął
po trzy tytuły motocyklowego mistrza Polski oraz mistrza Europy centralnej klasy Superbike, również v-ce
mistrza Polski klas Superbike i Superstock.